POS Çözümleri

Ortak POS

Ortak POS birden fazla bankanın POS uygulamalarının tek bir POS cihazı üzerinde çalışmasını sağlayan POS çözümüdür.

İşyerinizde Garanti POS'un yanısıra farklı bankaların POS'u da varsa, siz de bu çözümümüzden yararlanarak, bütün işlemlerinizi tek bir POS üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Böylece POS cihazları işyerinizde daha az yer kaplar ve POS kullanım alanından tasarruf edersiniz.

Ortak POS'un özellikleri:

  • Ortak POS, üzerinde uygulaması bulunan bankaların kartlarını otomatik olarak tanıyıp, işlemi kartın ait olduğu banka menüsü üzerinden gerçekleştirir.
  • Ortak POS içinde yer almayan bankaların kartları geldiğinde, kartın hangi banka POS'u üzerinden geçeceğini işyeri kendisi belirleyebilir.
  • Tekil POS'larda yapılan bütün işlemler Ortak POS'larda da aynı şekilde sorunsuz yapılır. Ortak POS'a geçildiğinde bankaların POS uygulamalarındaki iş akışı değişmez.

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Ortak POS'a geçersem çalışma koşullarım değişecek mi?
Ortak POS'a geçilmesi ile bankalarla anlaşma koşullarında herhangi bir değişiklik olmaz. Hesaba geçişler aynı koşullarda devam eder.

2. Ortak POS'un ek bir maliyeti var mı?
Ortak POS sizlere ek bir maliyet yaratmaz.

3. Ortak POS'u nasıl kullanacağım?
Ortak POS kurulumu için işyerinize gelen teknik servis çalışanları, Ortak POS kullanımı ile ilgili size eğitim verecektir. Aynı zamanda işyerinize gönderilecek olan Ortak POS kullanım kılavuzu ile Ortak POS kullanımını kolayca öğrenebilirsiniz.

4. Arıza durumunda ne yapacağım?
Arıza durumunda Ortak POS'unuza dahil herhangi bir bankayı arayarak hizmet talep edebilirsiniz. Ortak POS'unuz üzerinde bulunan etikette, uygulamaya dahil bankaların logoları ve POS Destek Hattı bilgileri yer almaktadır.

5. Ortak POS'a dahil banka sayısı değiştirilebilir mi?
Ortak POS'a yeni bankalar dahil edilebilir veya Ortak POS içindeki bankalardan istenilenin POS uygulaması çıkartılabilir.

6. Garanti POS'um ile hangi banka POS uygulamalarını Ortak POS'a dönüştürebilirim?
Garanti Bankasının İş Bankası, Yapı Kredi, Akbank, Vakıfbank, HSBC, Finansbank, Halkbank ve Bankasya ile Ortak POS uygulamaları vardır.

Ortak POS'dan yararlanabilmeniz için Garanti POS'un yanında bu bankalardan en az bir tanesinin POS'unu kullanıyor olmanız gerekmektedir.

Ortak POS çözümünden yararlanmak için çalıştığınız şubemize başvurabilir veya Ortak POS başvuru formunu doldurarak bize gönderebilirsiniz.

Ortak POS başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.